محمد غفاری در یک نگاه


محمد غفاری در یک نگاه

محمد غفاری طی سال ها تعامل نزدیک با شرکت ها و مدیران موفق و ناموفق آنها، ریشه و عامل اصلی ناکامیِ آنها در دستیابی به اهداف سودآور و توسعه محورشان را مدیریت و عملکرد ضعیف در بخش بازاریابی و فروش و گاهی کم اهمیت پنداشتنِ این دو بال قدرتمند و تعیین کننده در رشد و بالندگی کسب و کارها تشخیص داده است و همین امر انگیزه و اشتیاقی در او پدید آورد تا پس از مطالعهء بیش از هزار جلد کتاب و مقالات حرفه ای و شرکت در دوره های تخصصی در کنار تجربیات ارزندهء خود، از طریق برگزاری دوره های مشاوره ای آموزشی بازاریابی و فروش موفق و طراحی و اجرای طرح های تجاری ۱۰۰ درصد کاربردی، گامی تحول آفرین در رونق و سودآوریِ برندها و شرکت های مختلف در بازار رقابتی و حساس امروز بردارد.محمد غفاری

تحصیلات :

 • دوره تخصصی مدیریت بازرگانی در سازمان مدیریت صنعتی ایران۱۳۸۷
 • متخصص بازاریابی و فروش حرفه ای
 • بیش از ۱۵ سال تجربه در حوزه های مدیریت موفق
 • متخصص برنامه های تجاری توسعه محور و سودآور
 • طراح و مجری پلَن های تجاری اختصاصی و کاربردی
 • مشاور و مدرس حرفه ای تکنیک های نوین و اصول کاربردی بازاریابی و فروش موفق
 • مشاور و متخصص در حوزهء بازارسنجی و تحقیقات بازار با هدف مدیریت و کنترل بازار رقابتی
 • طراح و مجری بیش از ۳۷ طرح توسعهء تجاری موفق برای شرکت ها و کارخانه ها در صنایع مختلف

برای اطلاع از خدمات متنوع استاد غفاری در حوزهء بازاریابی، فروش و طرح های تجاری، خواهشمندیم به بخش خدمات ما مراجعه نمایید.


سوابق مدیریتی

از همان ابتدای نوجوانی همواره در این اندیشه بودم که چگونه می توان تحولی چشمگیر در ساختار کسب و کارها ایجاد کرد و از چه طریق می توان بنیان و اساس هر کسب و کاری را به گونه ای پایه ریزی و مستحکم نمود که در رویارویی با فراز و نشیب های اقتصادی و گرداب های ویرانگر نوسانات بازار، نه تنها دچار تزلزل و سقوط نشود، بلکه بتواند از هر بحرانی سربلند بیرون آید و در کوتاه ترین فاصله ی زمانی، رشد و رونق و موفقیتی صدچندان به دست آوَرَد.

برای دستیابی به پاسخ این پرسش های تعیین کننده، تمام وقت و انرژی و اندیشهء خود را صرف تحقیق و مطالعه و بررسی تمام اصول و قواعدی کردم که هر یک به نوعی نقشی اساسی در تعیین سرنوشت هر کسب و کاری ایفا میکنند. دستاورد سالها تلاش و تحقیق شبانه روزی، دستیابی به این راز بزرگ بود:

بقاء و پیشرفت هیچ کسب و کاری بدون اصول بازاریابی و فروش موفق امکان پذیر نیست!

در این راستا، از همان بدو شروع به فعالیت های تجاری، تلاش نمودم تا در سِمت مدیر و کارآفرین، در حوزهء بازاریابی و فروش و مدیریت کارآمد کسب و کارها در هر عرصه و صنعتی، به بهترین شکل ممکن ظاهر شوم و ایفای نقش نمایم تا با گسترشِ دانش، تجربه و مهارت های فردی و حرفه ای، در آینده ای نزدیک بتوانم در زمینه ی راه اندازی، احیاء، رونق و توسعه ی هر کسب و کاری تأثیرگذار باشم و موفق عمل کنم.

گوشه ای از تجربیات من در بدو فعالیت های تجاری و مدیریتی را ملاحظه می فرمایید:

– تأسیس، راه اندازی، مدیریت و به سود رسانی شرکت بین المللی “مدرن سازان توسعه تجارت فرا ایده” در زمینه ی بازرگانی، مشاوره، تحقیق، آموزش بازاریابی و فروش و تبلیغات

– تأسیس، راه اندازی، مدیریت و به سود رسانی شرکت “مدرن سازان توانا” در زمینه ی امور بازرگانی، سرمایه گذاری، بازاریابی و فروش، واردات و صادرات

مدیریت اجرایی و فروش شرکتی خصوصی در زمینه ی تولید لوله های پلیمری، UPVC و سیستم گرمایشی از کف

مدیریت فروش بزرگ ترین شرکت تولید و توزیع صنایع دستی ایران (داخلی و خارجی)، با بیش از ۲۰ هزار فروشنده از طریق آموزش تیم بصورت مستقیم و غیرمستقیم . در این شرکت، با آموزش تیم فروش صد نفره با دانش و تجربیاتِ کاری در زمینه های مختلف، در قالبِ سه گروه آموزشی، موفق شدم درآمد این افراد را در سال ۸۴ فقط از طریق پورسانت (بدون حقوق ثابت) به  ماهیانه بیش از یک میلیون تومان افزایش دهم.

مدیریت اجرایی و فروش فروشگاه بزرگ کاشانی امین، شامل هفت انبار و دو فروشگاه در بازار بزرگ تهران

واردات لوازم لوکس و تزئینی به ویژه درختچه های آپارتمانی و گلدان های نفیس از کشورهای امارات، چین و … و پخش و فروش آنها در بازار تهران و شهرستان ها

دریافت و مدیریت نمایندگی پخش محصولات شرکت های چسب رازی، چسب شمال، رنگ روغن کیمیا، رنگ روغن کامران، شرکت فوم تهران و در برخی مناطق تهران

دریافت و مدیریت نمایندگی پخش شرکت نخ “دو دولفین” اصفهان، برندهایی مانند “سه دلفین” و “کشتی نشان” در برخی مناطق تهران .

آخرین سوابق اجرایی


محمد غفاری، مدیر موفق و برجستهء بازرگانی، برپایهء تجربیات چشمگیر چند سالهء خود در زمینهء بازاریابی و فروش ، تاکنون موفق به ابداع، طراحی، ارزیابی و اجرای بیش از ۲۱۰ تکنیک نوین و کاربردی بازاریابی و فروش شده است. از دیگر دستاوردهای محمد غفاری میتوان از راه اندازی دو شرکت بازرگانیِ موفق، سرمایه گذاری در پروژه های گسترده ی بازاریابی و فروش و طراحی انحصاری جدیدترین و مؤثرترین پلان های تجاری، به ویژه در زمینه ی افزایش مشتری و حجم فروش نام برد. ابداع، راه اندازی، پیگیری، توسعه و تکمیل ۳۷ طرح و پروژهء مشاوره ای – اجرایی، به عنوان برجسته ترین اقدامات استاد غفاری به شمار میروند. این پروژه ها در قالب خدمات مشاوره ای و اجرایی به مؤسسات آموزشی، شرکت های کوچک و بزرگِ فعال در حوزه های مختلف از جمله خدماتی، تولیدی و تجاری، به ویژه شرکت های بازرگانی و کارخانجات صنعتی، تولیدی ارائه شده و می شوند. از عمدهء اهداف و دستاوردهای مد نظر در این پروژه ها میتوان به ارائهء راهکارهای تضمینی و کاربردی به منظور افزایش فروش، افزایش سودآوری، توسعهء بازارهای موجود، یافتن بازارهای جدید، راه اندازی شرکت و کسب و کارموفق، ساماندهی بافت و ساختار مدیریتی شرکت ها، ساخت و تثبیت و جااندازیِ برند در بازار، تعدیل ضررها و تبدیل آنها به سود، اقدامات پیشگیرانه در مقابل ورشکستگی، احیاء کسب و کار پس از بحران مالی و ورشکستگی و رشد و توسعه ی آن، به روز رسانی و تبدیل بافت سنتی کسب و کار به ساختار مدرن کسب و کار و… براساس نیازها و نقاط ضعف و قوت هر کسب و کار اشاره نمود.

آموزش

از دیگر فعالیت های برجستهء استاد غفاری، میتوان به برگزاری دوره های آموزشیِ بازاریابی و فروش و … به صورت کارگاهی، اختصاصی و منحصر به فرد، مدیریت کسب و کار در شرایط بحرانی،ارائهء راهکارهای حل مشکل Troubleshooting در شرایط رکود مالی و اقتصادی و نهایی سازی فرآیند بازاریابی و فروش ، در شهرک صنعتی عباس آباد، شهرک صنعتی پرند و دانشکده چرم تهران اشاره نمود، که با استقبال چشمگیر شرکت کنندگان روبرو شد. علاوه بر آن می توان به کارگاه های آموزشی بازاریابی و فروش که با حضور مدیران، کارشناسان و کارمندان بیش از ۵۰ شرکت در حوزه های واردات و صادرات، تولیدی و صنعتی برگزار شد اشاره کرد.

مشاوره

ارائهء خدمات مشاوره ای در زمینه مدیریت کسب و کار ، تکنیک های رشد و توسعه و ساماندهیِ کسب و کار، راهکارهای اثربخش بازاریابی و فروش موفقِ کاربردی و افزایش بهره وری به بیش از ۱۰۰ شرکت، کارخانه و فروشگاه بزرگ، از دیگر فعالیت های درخشان آقای غفاری در حوزه های کسب و کار موفق هستند.

رسانه

محمد غفاری، به عنوان کارشناس بازرگانی مجرب و موفق، تکنیک ها و راهکارهای ارزندهء خود را از طریق برنامه های پرمخاطب رادیوییِ «رادیو اقتصاد» طی جلسات متعدد آموزشی در اختیار علاقمندان قرار داده است. این توصیه ها با محوریت راه اندازی کسب و کار ، بازاریابی و فروش کاربردی، مدیریت کسب و کار خانگی، خُرد و کلان، و راه حل یابی در شرایط بحرانی و … ارائه شده و مورد استقبال گستردهء شنوندگان قرار گرفتند.

تحقیقات

از دیگر اقدامات تأثیرگذار و ارزشمند استاد غفاری، میتوان به انجام تحقیقات گسترده و سرمایه گذاری های کلان در حوزه تحقیقات به مدت بیش از یک دهه در زمینه شناخت و ساماندهیِ اصول موفقیت در کسب و کار و بومی سازی، راه اندازی، ایجاد و توسعه ی آن در منطقه، افزایش بهره وری، آنالیز و عیب یابی شیوه های رایج مدیریت، احیا و بهره برداری از پتانسیل های بکر و طلایی، شیوه های بسترسازی بلندمدت جهت راه اندازی کسب و کار های موفق و بهره برداری بهینه و پُربازده از سرمایه های موجود اشاره کرد.


دوره های گذرانده شده

 • دوره های تخصصی مدیریت بازرگانی ویژه ی مدیران Commercial Management
 • دوره های تخصصی مدیریت بازاریابی و مدیریت فروش
 • دوره مهندسی فروش
 • دوره تخصصی قیمت گذاری
 • دوره ی تخصصی بازاریابی استراتژیک
 • دوره ی تخصصی مدیریت توزیع و پخش
 • دوره ی ساخت و مدیریت برند
 • تکنیک های مشتری مداری و مشتری محوری
 • دوره تحقیقات بازاریابی به صورت تئوری و عملی و پروژه ای
 • دوره ی قراردادهای بین المللی
 • دوره ی تخصصی اصول، فنون و هنر مذاکره موفق
 • دوره اصول و فنون تبلیغات
 • دوره ی تئوری ها و اصول تجارت
 • دوره ی تجارت الکترونیک
 • دوره ی امور گمرکی و ترخیص کالا
 • دوره ی مدیریت خرید و سفارشات خارجی
 • دوره ی کارآفرینی و مدیریت کسب و کار موفق و …