مراجعین ما

عزیزانی که برای خدمات مشاوره ای، آموزشی و اجرایی در حوزه ی تجارت و کسب و کار به ما مراجعه می کنند به چهارگروه اصلی تقسیم می شوند:

گروه اول: این دسته از مدیران و صاحبان کسب و کار، با وجود سعی و تلاش فراوان برای دستیابی به پیشرفت و موفقیت، همچنان در مسیر فروش ایده آل و سودآوری کلان تقلا می کنند و در نهایت با دستِ خالی و بدون هیچ دستاوردی به جایگاه اولیهء خود باز می گردند. دست آخر نیز ناچار می شوند از یک مشاور متخصص و مجرب کمک بگیرند تا بتوانند مسیر پر پیچ و خم پیشرفت و سودآوری را با موفقیت طی کنند و در کسب و کارشان معجزه بیافرینند.

گروه دوم: توسل و وابستگی این گروه از مدیران و صاحبان مشاغل به شیوه های سنتی و تجربیات فردی و استفادهء ناکافی یا در حد صفر از دانش و دستاوردهای نوین در حوزهء بازاریابی، فروش موفق و مدیریت بهینهء کسب و کار موجب شده که این گروه، علیرغم تلاش های سرسختانهء خود، بیش از گذشته اعتبار و جایگاه خود را از دست بدهند و حتی در تأمین معیشت خود با بحران روبرو شوند. مراجعهء این مدیران به ما نشان دهندهء این است که آنها به اهمیت به روز بودن و بکارگیری روشهای نوین بازاریابی و فروش موفق و مدیریت حرفه ای پی برده اند و در صدد فراگیری آن برآمده اند.

گروه سوم: ویژگی بارز این گروه، درس گرفتن از اشتباهات گذشته و پایبند بودن به اصول نوین کسب و کار است. این دسته از مدیران و صاحبان مشاغل متوجه شده اند که تنها در سایهء بکارگیری شیوه های نوین و توصیه های ارائه شده توسط کارشناسان متخصص و مجرب میتوانند با اطمینان خاطر برای راه اندازی یا توسعهء کسب و کارشان قدم بردارند و به بالاترین فروش و سودآوری دست پیدا کنند.

گروه چهارم: ایده های بکر و ناب و ثروت آفرین، مشخصهء این گروه از مراجعین ماست. این افراد ایده های بسیار ویژه ای برای ثروت و موفقیت دارند اما برای انتخاب مسیر درست و عملکرد صحیح که در کوتاه ترین زمان ممکن و با حداقل هزینه، ایده های آنها را به پول و موفقیت تبدیل کند، نیاز به مشاوره با اشخاص متخصص دارند. تحقق این ایده ها در کنار توصیه ها و راهکارهای کاربردی مشاور حرفه ای، باعث رشد و پیشرفت و اعتماد به نفس روزافزون این اشخاص میگردد.

خلاصه کلام

البته این گروه بندی، مراجعان ما را به گروه های کلی تقسیم بندی کرده است و از این رو واضح است که مدیران و صاحبان مشاغل میتوانند زیرمجموعهء دو یا چند گروه از موارد فوق باشند و برای پیشرفت و موفقیت خود به راهکارها و برنامه های ویژه ای نیاز پیدا کنند که این به تشخیص کارشناس متخصص انجام میگیرد. توصیه میکنیم که پس از مطالعه دقیق هر یک از این گروه ها، با شجاعت و صداقت تعیین کنید که جزو کدام یک از گروه ها هستید. در این صورت خودتان ذهن شفاف تری نسبت به وضعیت و شرایط کسب و کارتان پیدا خواهید کرد و تنها پس از تعیین گروه خود میتوانید مشاور مناسبی را در زمینه ی مشکل خود پیدا و انتخاب کنید و به نتایج مطلوب خود برسید.

رویای ما این است که روزی جامعه ای ثروتمند، سلامت و شاد و مرفه داشته باشیم. ما به موفقیت شما ایمان داریم و مطمئن هستیم که با بهره گیری از راهکارهای اصولی و تخصصی میتوانید دستاوردها و موفقیت های خود را چندین برابر و زندگی و کسب و کار تان را متحول کنید.

نویسنده :محمد غفاری