فروش

فروش مرحله نهایی فرآیند تولید و عرضه محصولات می‌باشد. بنابراین پس از طی شدن  همه مراحل  فوق در نهایت فروشنده است که باید براساس نیازی که مشتری برای خرید آن محصول به او مراجعه کرده است با مهارت کافی توانایی احساس افزایش نیاز را در مشتری ایجاد کند و برای خرید محصول او را بیشتر ترغیب کند.

همچنین امروزه به دلیل تنوع بالای محصولات، کمبود نقدینگی و همچنین کمبود تقاضا رقابت بر سر فروش محصولات و خدمات بسیار شدید است و سازمان‏هایی در این زمینه موفق خواهند بود که نیروهای متخصص فروش جهت معرفی مزیت‏های محصول برای مشتری و نه فقط خود محصول را دارا باشند.

در نتیجه سازمان‏هایی در فروش بیشتر موفق هستند که تیم فروش آن‏ها از توانایی و مهارت کافی برخوردار باشند. کسب مهارت و توانایی افرادی که در فروش فعالیت دارند امروزه فقط نیاز به تجربه ندارد، بلکه آموزش نقش بیشتری در موفقیت این افراد دارد.

آموزش فروش در چند سا ل اخیر از آموزش صرف تئوری ها خارج شده است و به صورت تمرین و قرار گرفتن در موقعیت‏های مختلف مرتبط با فروش درآمده است. این روش آموزشی در دنیا با نام  Sales training”” شناخته می‏شود و اهمیت آن در سازمان‏ها به حدی بالا است که سرمایه گذاری روی آن تا ۲۰ هزار دلار نیز می رسد.

محمد غفاری اولین مبتکر این روش در ایران بوده و با داشتن تجربه و خلاقیت بیش از ۴۰ تمرین و بازی آموزشی تدوین نموده است. تا کنون سازمان ها و افراد بسیاری در کارگاه های آموزشی وی شرکت نموده اند و از تحول در روش های خود پس از آموزش های لازم ابراز خشنودی نموده اند.